Akce 2019

← zpět na AKCE

Bylinkové zahrádky a ovocné keře

Od měsíce května máme v naší zahradě zřízeny dvě bylinkové zahrádky a několik ovocných keřů. V každé zahrádce je spousta bylinek jako máta, meduňka, šalvěj, divizna a další. Z ovocných keříků máme různé druhy Rybízů a Angreštů, taky Muchovník. Všechny tyto bylinky i ovocné keře jsou k dispozici všem našim uživatelům.
    

Barevný týden

Jelikož se nám na jaře začíná příroda krásně zbarvovat, uspořádali jsme v našem zařízení „Barevný týden“, abychom i my v zařízení zazářili v různých barvách. Od 20. 5. – 24. 5. 2019 byla na každý den určena jedna barva. Všichni proto provětrali své šatníky, popřípadě využili i jiných barevných doplňků, aby nasbírali co nejvíce bodů. V pátek se poté všechny body sečetly a byli vyhlášeni výherci.

  

Turnaj v „Člověče nezlob se“

K velmi oblíbeným hrám asi všech věkových skupin patří společenská hra „Člověče nezlob se“ .Proto každý rok pořádáme turnaj mezi našimi uživateli. Ten připadl letos na 14. 5. 2019 v dopoledních hodinách v sále našeho zařízení. A hra to byla velmi napínavá. Hráči u pěti stolů se snažili z plných svých sil, ale vítězové mohou být jen tři. Ti dostali drobné ceny a všichni spokojeně odcházeli zpět do svých pokojů.

  

ZŠ Vlkoš má talent

Jelikož stále udržujeme kontakt s dětmi ze ZŠ Vlkoš, tak i letos se někteří z řad našich uživatelů zúčastnili akce „ZŠ Vlkoš“ má talent. Zde se vždy představí děti různých věkových skupin s předvedením toho, co dovedou. Jedná se buď o taneček, zpěv, kouzlení, různá sportovní vystoupení, která se poté porotou hodnotí a vyhlašují se ti nejlepší. Naši uživatelé vždy odjíždějí spokojeni a s plno zážitky.

  

Cukrárna

Zákusky, kafíčko, pivečko, chlebíčky i zmrzlinové poháry, kdo by neměl rád? Proto zde v zařízení pořádáme jednou za měsíc „Cukrárnu“, ať si může každý přijít na něčem dobrém pochutnat. Společenský sál si krásně připravíme, vesele se naladíme a k uživatelům s objednávkou běžíme. Všichni jsou vždy spokojeni, také dobře najedeni a vesele naladěni. Každý se za námi může přijít podívat.

  

Vystoupení Dětského Folklórní Soubor Násedlováček

Jelikož mají naši uživatelé velmi rádi děti, přijaly naše pozvání dne 2. 5. 2019 k vystoupení děti z dětského folklorního souboru Násedlováček. Ty zde předvedly svá taneční a pěvecká čísla z oblasti Kyjovska. Potěšily tak nejednoho seniora a vykouzlily jim tak úsměv na tváři. Na koci si společně zazpívaly známé písničky. Uživatelé byli velmi spokojeni.

  

Pálení čarodějnic

Dne 25. 4. 2019 se v areálu našeho zařízení konalo tradiční pálení čarodějnic. Akce začala příletem čarodějnic z jejich čarodějnické říše, prolétly stanovišti a různými překážkami a udělaly čoro-moro rej. Poté následovalo vaření lektvaru, při kterém jedna z čarodějnic začarovávala připravovaný lektvar, který se poté podával všem přítomným. Vrcholem bylo upálení čarodějnice. K poslechu nám hrála hudba, při které jsme si všichni společně zatancovali. Naše pozvání také přijal ženský sbor Drmolice ze Bzence. Jejich vystoupení se všem velice líbilo, zařadily zde i taneček „Trnky, brnky“, a na závěr jsme zpívaly všechny společné známé písně.

  

Kroužek vaření

V našem zařízení probíhá také kroužek vaření. Zpříjemňujeme si tak dopoledne přípravou různých pochoutek, na kterých se domluvím s uživateli nebo něco vymyslím sama. Většinou jsou to nějaké pomazánky nebo různé druhy moučníků a sladkých jídel. Při práci většinou vzpomínáme, jak to bylo dřív a jak se co dělávalo.

  

MDŽ

Jelikož 8. března je už po dlouhá léta oslavován Mezinárodní den žen, proto i my jsme uspořádali na počest všech žen v našem zařízení krásnou oslavu na které vystoupila zpěvačka Jana Slavíková – Blondie Jane, která nám zazpívala písně našich známých umělkyň jako je například Marie Rotrová, Hana Zagorová, Eva Pilarová a Helenka Vondráčková. Naši uživatelé tak mohli povzpomínat na mladá léta a některé písničky si i společně s ní zpívat. Nechybělo také občerstvení v podobě kávy a zákusku a také kytička a blahopřání, aby na tento den měly krásnou vzpomínku.

  

Fašaňk

Dne 5. 3. 2019 se našim centrem vydali za krásné masky převlečení zaměstnanci na fašaňkovou pochůzku. Písněmi„ Pod šable, pod šable a Běžela ovečka „ rozveselovali všechny uživatele našeho Centra Masky se proháněly po všech pokojích a chodbách, kde na ně uživatelé již netrpělivě čekali. Každý uživatel si pochutnal na „ boží milosti“ což je masopustní pokrm, který připravily naše kuchařky.

   

Taneční dopoledne

Každý měsíc se u nás v zařízení koná také taneční dopoledne. Na tuto aktivitu se naši uživatelé vždy velmi těší, neboť se vrátí do svých mladých let a připomenou si tak dávné čaje o páté a také různé taneční zábavy, kterých se rádi účastnili. Snažíme se je trošku rozpohybovat na modernější písničky našich známých zpěváků a také na dechovou muziku, kterou mají stejně všichni nejraději. Při odpočinku si vždy zazpíváme nějaké známé lidové písničky, abychom si připomněly texty a trošku si odpočinuly a po pauze opět v rytmu pokračujeme. Uživatelé odjíždí spokojeni a snad i pozitivně naladěni zpět do svých pokojů.

  

Indiánský bál

Dne 20. 2. 2019 se v našem zařízení konal Indiánský bál, kterého se zúčastnilo hned 59 indiánů z řad našich uživatelů. Všichni zúčastnění, včetně personálu obdrželi hned před vstupem do sálu indiánskou čelenku s perem, která byla vstupenkou na tento bál a také lístky na tombolu, na kterou se všichni moc těšil. Hned na úvod se nám představil pan Slováček pár písněmi, který nás svým hudebním a pěveckým doprovodem doprovázel po celou dobu našeho bálu. A jelikož k indiánům patří i indiánské tanečky tak i my, jako personál, jsme si na úvod nachystali překvapení a vystoupili jsme s úvodním tancem kolem indiánského týpí a poté i společným tancem s uživateli. Na toto vystoupení byly našity indiánské kostýmy, aby tak byla naladěna opravdová atmosféra. Vystoupení se všem velmi líbilo a také naši tanečníci si jej v kostýmech náležitě užili. Poté následovalo občerstvení v podobě zákusku a kávy a dále pokračovala volná taneční zábava, kdy se parket zaplnil a všechno osazenstvo rozvlnil. Pak následoval všem očekávaný okamžik v podobě tomboly, kdy každý zúčastněný, dle čísla svého lístku obdržel balíček, za který byl moc rád. A jelikož byla zábava stále v plném proudu a nikomu se nechtělo ani odcházet tak se v tanečních kreacích ještě nějakou dobu pokračovalo. Poté se všichni odebrali spokojení do svých pokojů. Tímto bychom za náš aktivizační tým chtěly moc poděkovat všem zaměstnancům – všem týmům   za jejich krásnou spolupráci na této akci, vstřícnost a krásnou atmosféru, na které jste se všichni podíleli a bylo to na spokojenosti našich uživatelů vidět a také všem za příspěvky do tomboly.

  

Mužský sbor Něčičáci

Dne 24. ledna 2019 se uskutečnilo v našem zařízení vystoupení mužského sboru Něčičáci. Ve svých krásných Kyjovských krojích nám přišli zazpívat moravské písně, čímž nám navodili příjemnou atmosféru.

   

Tři králové

První akcí nového roku byla Tříkrálová pochůzka, která tento rok připadla na 7. 1. 2019. Naši uživatele se převlékli za krále Kašpara, Melichara a Baltazara. Zazpívali všem známou píseň „My tři králové jdeme k vám“. Všem také popřáli hodně zdraví a štěstí v novém roce.

  

 

← zpět na AKCE