Akce 2020

Štědrovečerní tabule u nás v Centru

Vánoční koledování

Dne 21. 12. 2020 u nás v Centru proběhlo “Vánoční koledování s cimbálovou muzikou Jiřího Petrů ml. a kolegů”.

Přípravy na Vánoce

V období adventu se připravujeme na Vánoce, pečeme cukroví, připravujeme výzdobu, zdobíme stromečky a občas si zacvičíme. Také nemůže chybět pečený čaj či svařené víno. Zpíváme si koledy abychom si naladili vánoční atmosféru.

Andělské posezení

V pondělí 7. 12. 2020 se v Centru konalo posezení s “Andělským punčem.”

Mikuláš

Naším zařízením prošel dne 4. 12. 2020 Mikuláš, anděl i s čertem.

Odpoledne s buřinkou

V pátek 20. 11. 2020 se u nás v Centru konalo “Odpoledne s buřinkou”.

Podzimní aktivity

Teplé podzimní dny jsme si zpříjemnili pobytem v zahradě Centra, uvařili jsme si něco dobrého, zatančili jsme si, zahráli pétanque, sušili jablíčka. Zkrátka, dobrá nálada u nás neschází.

Výlety po okolí

Teplé zářijové dny jsme využili hned pro dva krásné výlety do okolí města Kyjova. A sice na Bukovanský mlýn a Zámek Milotice.

Ochutnávka belgické čokolády 25. srpna

Ochutnávka belgické čokolády se řadí již mezi pravidelné akce u nás v Centru. Uživatelé tak mají možnost ochutnat celou škálu pralinek a čokoládových bonbonů a také si je následně zakoupit.

Vycházky do města

Všední dny našich uživatelů se snažíme jakkoliv zpestřit. Za zmínku určitě stojí také pravidelné vycházky do města Kyjova.

Taneční dopoledne s vystoupením DFS “Trnaveček”

Taneční dopoledne u nás probíhá pravidelně jednou za měsíc. Začíná krátkou rozcvičkou a následuje společný tanec, vždy dle možností daného uživatele. Dnešní taneční dopoledne, které se konalo 5. srpna, nám zpestřilo vystoupení dětského folklórního souboru “Trnaveček” z Milotic společně s cimbálovou muzikou. To nás také patřičně navnadilo na následný společný tanec.

Vystoupení seniorů z Vracova

Ve středu 15. července jsme přivítali seskupení z řad seniorů z Vracova, kteří přijeli zazpívat, s pásmem písní o mamince a dětství. Písně tak známé si téměř každý zanotoval s nimi.

Letní odpoledne s grilováním

Dne 24. 6. 2020 se u nás v Centru uskutečnilo „Letní odpoledne s grilováním“. Posezení se konalo na zahradě u altánu a ve venkovním zázemí společenského sálu. Na úvod všechny přivítala paní ředitelka a všichni si připily naší domácí meruňkovicí. Za tónů písně „Tři oříšky pro Popelku“ následovalo krátké taneční vystoupení našich pracovnic a uživatelů. Poté si mohl dát každý kávu a ořechové rohlíčky, které upekly naše paní kuchařky. Nemohly chybět ani špekáčky a pivo. Celé odpoledne hrál k tanci a poslechu pan Fridrich ze Stavěšic. Všichni zúčastnění byli velmi spokojeni a rádi, protože se po období přísných hygienických opatření do našeho Centra opět pomalu navrací život.

Beseda s policií ČR

Dne 15. června se pro naše seniory konala přednáška o bezpečnosti s policí ČR.

Fašaňková pochůzka

Každý rok písní “Pod šable, pod šable”, lákají a zvou ke zpěvu naše seniory při fašaňkové pochůzce zaměstnanci Centra, převlečení do různých masek. Letos to bylo 25. 2. 2020, kdy masky obcházely pokoje a společné prostory, kde na ně již čekali uživatelé. Jeptiška, trpaslíci či klauni rozdávali s radostí masopustní pokrm – “Boží milosti”.

Královský bál

Začátek roku bývá ve znamení plesů. Ani my jsme nezůstali pozadu a uspořádali ve středu 19. 2. 2020 “Královský bál”. K tanci a poslechu hrál pan Fridrich ze Stavěšic, jeho hudba a zpěv sklidili úspěch. Zaměstnankyně Centra spolu s uživateli zatančili královský tanec. A pak už byl čas na dobrý zákusek a tombolu, ve které každý vyhrál něco pro radost. Všichni, kteří se této akce zúčastnili byli spokojeni a odcházeli s dobrou náladou.

Novoroční koncert “Kyjovánek”

Dne 9. 1. 2020 nás přišli svým vystoupením potěšit děti z  “Národopisného dětského souboru „ Kyjovánek“. Svým vystoupením přivítali nový rok a velmi potěšili naše uživatele. S úsměvem na tváří odcházeli domů.

Tříkrálová pochůzka

Tato pochůzka letos připadla přímo na 6. 1. 2020. Centrem procházeli Kašpar, Melichar a Baltazar.